Çocuk Hastalıkları

Özel Girne Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği, oyun alanlarından balık figürlerine, akvaryumdan sallanan oyuncaklara kadar bir anaokulunu andıran görüntüsü ile hastanenin en renkli atmosferine sahip bölümüdür. Çocuklar, özel olarak yaptırılan akvaryumda balıkları seyrederek masalarda oyun oynayabilmekte ve sallanan oyuncaklarla eğlenebilmektedir. Çeşitli oyuncakların yanı sıra polikliniğin duvarları, tavanı hatta döşemeleri çocukları eğlendirecek detay ve renklerle süslüdür. 620 metrekarelik bir alanda hayata geçirilen poliklinikte, yalnız miniklerin değil, anne babaların da konforu düşünülmüştür. Bu amaçla bekleme salonu da yeni doğan ve diğerleri için ikiye ayrılmış durumdadır. Böylece alt değiştirme ve emzirme ayrı mekanlarda yapılabilmekte, hem çocuklar hem de anne babaları konforlu bir bekleme süresi geçirmektedir.

Özel Girne Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, çok deneyimli uzmanlardan oluşan kadrosuyla, çocuklar için özel tasarlanmış ve ileri teknoloji ile donatılmış poliklinik, yataklı servis ve yoğun bakım alanlarında, tanı ve tedaviye yönelik her türlü hizmeti vermektedir.

Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.